II. hely a II.Pickball Extra ifjúsági fiú kézilabdatornán

2018. Augusztus 25.
    5 hónapja
    Nemzetközi eseménnyel folytatódott 2018 augusztus 23-án és 24-én a PickBall utánpótlás kézilabdatorna-sorozat az újszegedi sportcsarnokban.

Ezúttal ifjúsági csapatok számára szerveztek hatcsapatos tornát, melyen fiataljaink mellett az FTC-Pensio, a Pick Szeged, a szlovák Tatran Presov, a román HC Baia Mare és a szerb Rakovica vett részt.

Két csoportra osztották a csapatokat, az "A" csoportban az FTC-Pensio, Pick Szeged, Tatran Presov trió játszott egymás ellen, míg a "B" jelű csoportban a Telekom fiataljai mellett a HC Baia Mare és a Rakovica küzdött meg egymással.

A mieink az első mérkőzésen a román Nagybánya csapatát győzték le egy nagyon sima, jó iramú mérkőzésen. Bakos Bálint, Markovics Patrik és Szrnka Benedek egyaránt 5 gólt szerzett.

Tombor Csaba vezetőedző joggal lehetett boldog a mérkőzés után, egy kemény felkészülési hét után érkezett a csapat a szegedi tornára, és nyomát sem lehetett látni a fáradságnak a csapaton.

Baia Mare – Telekom Veszprém 25–34 (15–18)
    Gólszerzők: Dobra 7, Lenghel 4, Armas 3, Artem 3, Bobolok 2, Oleksandr 1, Tamas 1, Ionut 1, Adoreanu 1, R. Pop 1, E. Pop 1, ill. Bakos 5, Markovics 5, Szrnka 5, Wiczián 5, Nkousa 4, Marosi 3, Melnyicsuk 3, Czeglédy 2, Dzokic 2.

Pár órával később a bosnyák Brcko helyére beugro szerb Rakovica csapata ellen játszottak a bakonyi fiatalok. Az első félidőben 10-15 percig komoly ellenállást fejtett ki a Rakovica, végül taktikus, dinamikus játékkal 4 gólos győzelmet arattunk.

Telekom Veszprém – RK Rakovica 30–26 (16–14)
    Gólszerzők: Bakos 5, Markovics 4, Szrnka 4, Bendicsek 3, Czeglédy 3, Melnyicsuk 2, Nkousa 2, Wiczián 2, Marosi 1, Csányi 1, Dzokic 1, Pápai 1, Száva 1, ill. Ivanics 9, Popovics 6, Jovanovics 4, Djurovics 3, Veszelinovics 2, Djorgyevics 1, Mijatovics

Csütörtöki eredmények:
    RK Rakovica (szerb) – Minaur Baia Mare (román) 37–37 (18–19)
    Pick Szeged – Ferencváros 26–27 (19–15)
    Minaur Baia Mare – Telekom Veszprém 25–34 (15–18)
    Ferencváros – Tatran Presov 33–25 (19–13)
    Tatran Presov – Pick Szeged 29–39 (15–19)
    Az A csoport végeredménye: 1. Ferencváros 4, 2. Pick Szeged 2, Tatran Presov 0 ponttal.
    A B csoport végeredménye: 1. Telekom Veszprém 4, 2. RK Rakovica 1 (63-67), 3. Minaur Baia Mare 1 (62-71) ponttal.

Pénteki program:
     9.00: Ferencváros – RK Rakovica
    10.30: Telekom Veszprém – PICK Szeged
    12.00: Tatran Presov – Minaur Baia Mare
    13.30: Bronzmérkőzés
    15.00: Döntő

A döntőbe elsőként az FTC jutott, rendkívül sima mérkőzésen nyertek a szerb fiatalok ellen.

Ferencváros – RK Rakovica  25–14

Következett a bakonyi fiatalok főpróbája, ami a szokásoknak megfelelően az utolsó percig kiélezett volt, de egy utolsó pillanatban szerzett góllal, Czeglédy László vezetésével megvertük az ősi rivális fiataljait és bejutottunk a döntőbe!

Telekom Veszprém – Pick Szeged 20–19 (10–7)
    Gólszerzők: Czeglédy 6, Melnyicsuk 3, Szrnka 3, Wiczián 2, Bakos 2, Bendicsek 1, Markovics 1, Marosi 1, Pápai 1, ill. Nagy B. 5, Lőrincz 4, Tőkés 3, Csíki R. 3, Rea 2, Csíki Cs. 1, Bagi 1.

Közben a szlovák Tatran Presov végig vezetve 32–27-re legyőzte a román Nagybányát az ötödik helyért zajló mérkőzésen 17–14-es félidő után.

Minaur Baia Mare – Tatran Presov 27–32 (14–17)

Ezután a csapatok megegyezésének értelmében kétszer húszperces mérkőzésen a PICK Szeged szoros első félidő után sima győzelmet aratott a Rakovica ellen a bronzmérkőzésen.

Pick Szeged – RK Rakovica 29–23 (10–10)

Következett a finálé!

Döntőhöz méltó,remek iramú mérkőzést láthattak a kilátogató emberek. Az első félidőben dekoncentráltan játszottunk, habár vezettünk 2 góllal, a Fradi egy 4:0-ás rohammal fordított az eredményen. A második féldiőben döntetlen közeli eredménnyel kézilabdáztak a felek, mindkét csapatnál volt előny, azonban az idegek harcát jobban bírta a Ferencváros, így a budapesti csapat nyerte meg a II. PickBall Extra Ifi kézilabdatornát.

Ferencváros – Telekom Veszprém 30–29 (13–11)
    Gólszerzők: Imre 8, Prainer 6, Ónodi 5, Kiss 4, Lukács 3, Musztács 3, Kurai 1, ill. Czeglédy 6, Bakos 4, Markovics 4, Melnyicsuk 4, Szrnka 3, Wiczián 3, Dzokic 2, Berdicsek 1, Marosi 1, Nkousa 1.

A mérkőzés után kihírdették a torna legjobb játékosait, ahol két veszprémi is helyet kapott. A legjobb balátlövő és a legjobb balszélső is akadémiánk fiatalja, Czeglédy László és Bakos Bálint személyében.

A torna All-star csapata:

Kapus: Dombrádi Olivér (Ferencváros)
    Jobbszélső: Tőkés Martin (Pick Szeged)
    Jobbátlövő: Ónodi Máté (Ferencváros)
    Irányító: Kiss Bence (Ferencváros)
    Beálló: Blazo Djurovics (RK Rakovica)
    Balátlövő: Czeglédy László (Telekom Veszprém)
    Balszélső: Bakos Bálint (Telekom Veszprém)
    Védekező játékos: Lőrincz Marcell (Pick Szeged)

Gólkirály: Bogdan Dobra (Minaur Baia Mare)

A torna végeredménye: 1. Ferencváros, 2. Telekom Veszprém, 3. Pick Szeged, 4. RK Rakovica, 5. Tatran Presov, 6. Minaur Baia Mare.

GRATULÁLUNK MINDEN CSAPATNAK, HAJRÁ VESZPRÉM!